Warsztat PR szkoli z nowych mediów

10/11/2015

W ciągu ubiegłego miesiąca, Justyna Łukasik z Warsztatu PR została poproszona o przeprowadzenie dwóch szkoleń. Pierwsze z nich odbyło się w ramach Akademii Nowych Mediów. Justyna zgodziła się poprowadzić zajęcia dotyczące planowania kampanii reklamowej na Facebook’u. Zajęcia odbyły się 11.10 w ramach kompleksowego kursu “Social media w instytucji kultury!”. Szkolenie obejmowało pełen zakres, od planowania, przygotowania do wdrożenia i raportowania kampanii.

Drugie zajęcia zostały poprowadzone w ramach (Nie)konferencji „kierunek-wizerunek”, która odbyła się w dniach 15-16 października 2015 roku w biznesowym centrum O4 Olivia Business Centre w Gdańsku. (Nie)konferencja zorganizowana została w ramach obchodów 70.lecia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.  Głównym celem zajęć było uświadomienie uczestników, jak bardzo złożonym zagadnieniem są media społecznościowe. Dzięki specjalnie przygotowanemu Alfabetowi Mediów Społecznościowych poznali dostępne narzędzia i metody pozwalające na dotarcie do potencjalnej grupy docelowej. Dowiedzieli się także na co należy zwrócić uwagę podczas przygotowywania kampanii, jak dokonać wyboru medium oraz, że social media to praca nie tylko na cały etat, ale nawet na całą dobę. W drugiej części uczestnicy, podzieleni na grupy, zostali poproszeni o przygotowanie mini strategii. Jedni dla nowej biblioteki dla dzieci i młodzieży, inni np. na spotkanie autorskie z Filipem Springerem.

Szkolenia, pomimo iż wyczerpujące i długie, cieszyły się dużym powodzeniem, a uczestnicy byli ciekawi zagadnień i chętni do zdobywania nowej wiedzy. Ta współpraca zaowocowała kolejnymi zaproszeniami do poprowadzenia szkoleń przez Warsztat PR . Mamy nadzieję, że okażą się równie ciekawe i skuteczne.

http://www.wbpg.org.pl/galeria/niekonferencja-kierunek-wizerunek

konf1

http://www.wbpg.org.pl/galeria/niekonferencja-kierunek-wizerunek

http://www.akademia.medialabgdansk.pl/trener/lukasik/Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Jeżeli potrzebujesz podobnego projektu, skontaktuj się z nami: biuro@warsztatpr.pl