Co ja PACZE w Internecie? – Warsztat PR na Geek Girls Carrots

23/05/2013

Podczas 7-go już spotkania społeczności Geek Girls Carrots, Justyna Łukasik – jako prelegentka, na wesoło przypominała jak wyglądał internet jeszcze kilka lat temu w zakresie obrazu. Jak szybko naszą codzienną komunikację przejmują wizualizacje – statyczne oraz wideo. Wolimy więcej oglądać niż czytać, stąd nawet czcionka stała się sztuką obrazu. Popularne w internecie memy, infografiki czy typografia kinetyczna są tego świetnym przykładem.

Zgromadzona w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter publiczność, chętnie wspominała początki sieci. Często zaskakiwana była tym, że to co wydaje nam się obecnie integralnym elementem Internetu, powstało zaledwie 8 lat temu – mianowicie YouTube.

Nie zabrakło również odniesienia do roli kobiet w biznesie i ich udziale w mediach społecznościowych. Aktywne słuchaczki otrzymały w prezencie koszulki z napisem YOLO, który potocznie oznacza You Only Live Online ;)

Omawiany materiał „Co ja PACZE w Internecie?” można zobaczyć poniżej:


O inicjatywie Geek Girls Carrots:

A community for women who love new technologies. Społeczność kobiet kochających nowe technologie, działających IT i branżach pokrewnych. Działalność obejmuje co miesięczne spotkania w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Krakowie, Białymstoku, Poznaniu, Białymstoku, Rzeszowie, Łodzi i Toruniu.

Społeczność zaprasza wszystkie administratorki, analityczki, architektki aplikacji, architektki systemu, developerki, graficzki, kierowniczki, managerki, planistki, programistki, miłośniczki mediów społecznościowych, dziewczyny z pomysłem na startup i dziewczyny czujące się związane z branżą IT. Będzie okazja, żeby się spotkać, pogadać, dowiedzieć czegoś nowego i stworzyć coś kreatywnego! :)

Więcej o spotkaniach Geek Girls Carrots znajdziesz na:
geekgirlscarrots.pl oraz www.facebook.com/geekgirlscarrots

Zdjęcia dzięki uprzejmości Justyny Pokrzywnickiej (GGC)Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Jeżeli potrzebujesz podobnego projektu, skontaktuj się z nami: biuro@warsztatpr.pl